Kancelaria

Jesteśmy jedną z największych Kancelarii na rynku południowej Polski. Świadczymy kompleksowe usługi doradcze we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Początki działalności

Kancelaria Ślązak, Zapiór i Partnerzy działalność rozpoczęła w 2002 roku w Katowicach. Jej założyciele - adwokat Krystian Ślązak oraz adwokat Arkadiusz Robert Zapiór już od 1995 roku byli wspólnikami.

Pierwsza siedziba Kancelarii znajdowała się w ścisłym centrum Katowic. Po siedmiu latach działalności, w 2009 roku nastąpiło przekształcenie spółki partnerskiej w spółkę komandytową Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k.

Zmieniła się także siedziba. Odtąd, przez kolejnych 10 lat, Kancelaria mieściła się w Centrum Biurowym Stara Huta w Katowicach przy al. Korfantego. W industrialnym otoczeniu, loftowych wnętrzach zrewitalizowanego budynku XIX-wiecznej huty cynku, pracowało już nie kilkunastu, a kilkudziesięciu prawników.

Ślązak, Zapiór

Kancelaria SZiP obecnie

Zespół ponad 50 ekspertów świadczących pomoc i doradztwo prawne w niemal wszystkich sektorach rynku sprawiły, że podjęto decyzję o budowie własnego biurowca.

W 2018 roku odbyła się oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję. W kolejnych miesiącach powstała, utrzymana w minimalistycznej estetyce, własna siedziba Kancelarii.

1 kwietnia 2021 roku nastąpiło przekształcenie Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k. w spółkę Ślązak, Zapiór i Partnerzy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. p.

Budynek SZiP
SZiP wnętrze

Kancelaria Ślązak, Zapiór i Partnerzy od lat jest liderem usług prawnych w południowej Polsce, zajmując czołowe miejsca w prestiżowych rankingach firm doradczych.

W 2024 roku w rankingu Rzeczpospolitej zajęliśmy 2. miejsce na Śląsku pod względem liczby zatrudnionych prawników.

Poznaj naszą ofertę

SZiP TAX

2 stycznia 2024 roku działalność rozpoczęła nowa spółka - Ślązak, Zapiór i Partnerzy Tax Doradztwo Podatkowe sp.p., która stanowi podatkowe rozwinięcie potencjału Kancelarii. SZiP TAX wnosi nową jakość na rynku doradztwa podatkowego, łączącą multi-dyscyplinarne podejście z elastycznością w podejmowaniu wyzwań.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia, potencjału intelektualnego i zaangażowania ekspertów, SZiP TAX gwarantuje pewną obsługę w zmieniającej się rzeczywistości. Znajomość współczesnych potrzeb biznesu pozwalają nam tworzyć rozwiązania prawno-podatkowe dopasowane do konkretnych sektorów rynku i wymagań naszych Klientów.

Ślązak, Zapiór

Nasi Klienci

Od początku działalności pomagamy przedsiębiorcom odnaleźć się w szybko ewoluującym otoczeniu gospodarczym i prawnym. Klienci wiedzą, że mogą na nas w pełni polegać i doceniają ten fakt – z wieloma z nich łączy nas wieloletnia współpraca.

Pozycja na rynku

Wysoka jakość świadczonych usług to suma doświadczenia, potencjału intelektualnego, zaangażowania i kreatywności całego Zespołu. To także efekt dbałości o jakość relacji oraz zrozumienie istoty działalności biznesowej Klientów.

 • 2024
  2 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  43 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2023
  2 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  43 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2022
  3 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  58 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2021
  3 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  55 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2020
  3 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  49 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2019
  4 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  56 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2018
  6 miejsce w rankingu ogólnopolskim firm prawniczych
  4 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2017
  5 miejsce w ogólnopolskim rankingu firm prawniczych
  45 miejsce w rankingu ogólnopolskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2016
  5 miejsce w ogólnopolskim rankingu firm prawniczych
  2 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2015
  11 miejsce w ogólnopolskim rankingu firm prawniczych
  33 miejsce w rankingu ogólnopolskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2014
  2 miejsce Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy w województwie Śląskim w Rankingu Rzeczpospolitej
 • 2013
  4 miejsce w IX edycji Rankingu Kancelarii Prawnych Dziennika Gazety Prawnej
  30 miejsce w ogólnopolskim rankingu kancelarii prawniczych opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita
 • 2012
  27 miejsce w rankingu kancelarii prawniczych według liczby zatrudnionych prawników opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita
  2 miejsce w rankingu kancelarii prawniczych z województwa śląskiego opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita
 • 2011
  24 miejsce w ogólnopolskim rankingu kancelarii prawnych opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej
  13 miejsce w rankingu kancelarii prawnych Amber Toga, opublikowanym w anglojęzycznym miesięczniku ekonomicznym Polish Market 11/2011
 • 2010
  Lider wśród dużych kancelarii prawniczych Lider wśród dużych kancelarii prawniczych w województwie śląskim według rankingu Gazety Prawnej
  2 miejsce w rankingu Rzeczpospolitej w woj. śląskim
 • 2009
  1 miejsce 1 MIEJSCE w rankingu Rzeczpospolitej w woj. śląskim

Działalność Pro bono

Strategiczne cele naszej Kancelarii wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem. Łączymy działalność biznesową z rozwijaniem aktywności w dziedzinach społecznych i dbałością o stosowanie wysokich standardów w każdym aspekcie mającym wpływ na otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Podejmujemy aktywności związane z nieodpłatną pomocą w zakresie prawnym, jak również wsparciem finansowym dla organizacji i stowarzyszeń.

Od kilkunastu lat świadczymy doradztwo prawne na rzecz Domu Dziecka im. Św. Pio w Mysłowicach oraz wsparcie prawne dla Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Jesteśmy również partnerem rajdu i projektu Płyniemy Polsko realizowanego we współpracy z Klubem Sportowym Moto H2O Rybnik, którego celem jest niesienie pomocy osobom dotkniętym porażeniem mózgowym i autyzmem.

Co roku angażujemy się także w działania Szlachetnej Paczki.

 • Domu Dziecka im. Św. Pio w Mysłowicach
 • Stowarzyszenie SPES
 • Szlachetna Paczka
 • Płyniemy Polsko