Kancelaria

Ślązak, Zapiór i Partnerzy - Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych to jedna z największych kancelarii działających na rynku południowej Polski. Świadczy kompleksowe usługi doradcze we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Początki działalności

Swoją działalność Kancelaria Ślązak, Zapiór i Partnerzy rozpoczęła w 2002 roku w Katowicach. Jej założyciele - adwokat Krystian Ślązak oraz adwokat Arkadiusz Robert Zapiór już od 1995 roku byli wspólnikami.

Pierwsza siedziba kilkunastoosobowej wówczas kancelarii znajdowała się w ścisłym centrum Katowic. Po siedmiu latach działalności, w roku 2009 nastąpiło przekształcenie spółki partnerskiej w spółkę komandytową Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k.

Zmieniła się także siedziba kancelarii. Odtąd, przez kolejnych 10 lat, kancelaria mieściła się w Centrum Biurowym Stara Huta w Katowicach przy Al. Korfantego na katowickim Wełnowcu. W industrialnym otoczeniu, loftowych wnętrzach zrewitalizowanego budynku XIX-wiecznej huty cynku, pracowało już nie kilkunastu, a kilkudziesięciu prawników.

Ślązak, Zapiór

Kancelaria SZiP obecnie

Prężnie działająca firma, zespół ponad 50 ekspertów świadczących pomoc i doradztwo prawne w niemal wszystkich sektorach rynku sprawiły, iż podjęto decyzję o budowie własnego biurowca.

W 2018 roku, nigdzie indziej jak na katowickim Wełnowcu, odbyła się oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję. W kolejnych miesiącach powstała nowoczesna, ale utrzymana w minimalistycznej estetyce, nowa i co najważniejsze - własna siedziba kancelarii.

Z dniem 1 kwietnia 2021 roku nastąpiło przekształcenie Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k. w spółkę Ślązak, Zapiór i Partnerzy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. p. Wskutek przekształcenia zmianie uległa forma prawna spółki.

Budynek SZiP
SZiP wnętrze

Od początku swego istnienia kancelaria Ślązak, Zapiór i Partnerzy pomaga przedsiębiorcom w szybko zmieniającym się otoczeniu gospodarczym i prawnym. Wysoka jakość świadczonych usług to suma doświadczenia, potencjału intelektualnego, zaangażowania i kreatywności całego zespołu. To także efekt dbałości o jakość relacji oraz zrozumienie istoty działalności biznesowej Klientów. Znajomość współczesnych potrzeb biznesu wraz z doskonałą orientacją w obowiązujących trendach, pozwalają tworzyć rozwiązania prawne dopasowane do konkretnych sektorów rynku i wymagań Klientów.

Poznaj naszą ofertę

Nasi klienci

Od początku swego istnienia Kancelaria Ślązak, Zapiór i Partnerzy pomaga przedsiębiorcom odnaleźć się w szybko ewoluującym otoczeniu gospodarczym i prawnym. Klienci wiedzą, że mogą na nas w pełni polegać i doceniają ten fakt – z wieloma z nich pracujemy latami, jako sprawdzeni doradcy.

Pozycja na rynku

Wysoka jakość świadczonych usług to suma doświadczenia, potencjału intelektualnego, zaangażowania i kreatywności całego zespołu.

To także efekt dbałości o jakość relacji oraz zrozumienie istoty działalności biznesowej Klientów.

Znajomość współczesnych potrzeb biznesu wraz z doskonałą orientacją w obowiązujących trendach, pozwalają tworzyć rozwiązania prawne dopasowane do konkretnych sektorów rynku i wymagań Klientów.

 • 2023
  2 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  43 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2022
  3 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  58 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2021
  3 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  55 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2020
  3 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  49 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2019
  4 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
  56 miejsce w rankingu ogólnopolskim
 • 2018
  6 miejsce w rankingu ogólnopolskim firm prawniczych
  4 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2017
  5 miejsce w ogólnopolskim rankingu firm prawniczych
  45 miejsce w rankingu ogólnopolskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2016
  5 miejsce w ogólnopolskim rankingu firm prawniczych
  2 miejsce w woj. śląskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2015
  11 miejsce w ogólnopolskim rankingu firm prawniczych
  33 miejsce w rankingu ogólnopolskim według liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych
 • 2014
  2 miejsce Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy w województwie Śląskim w Rankingu Rzeczpospolitej
 • 2013
  4 miejsce w IX edycji Rankingu Kancelarii Prawnych Dziennika Gazety Prawnej
  30 miejsce w ogólnopolskim rankingu kancelarii prawniczych opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita
 • 2012
  27 miejsce w rankingu kancelarii prawniczych według liczby zatrudnionych prawników opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita
  2 miejsce w rankingu kancelarii prawniczych z województwa śląskiego opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita
 • 2011
  24 miejsce w ogólnopolskim rankingu kancelarii prawnych opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej
  13 miejsce w rankingu kancelarii prawnych Amber Toga, opublikowanym w anglojęzycznym miesięczniku ekonomicznym Polish Market 11/2011
 • 2010
  Lider wśród dużych kancelarii prawniczych Lider wśród dużych kancelarii prawniczych w województwie śląskim według rankingu Gazety Prawnej
  2 miejsce w rankingu Rzeczpospolitej w woj. śląskim
 • 2009
  1 miejsce 1 MIEJSCE w rankingu Rzeczpospolitej w woj. śląskim

Działalność Pro bono

Strategiczne cele naszej Kancelarii wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem. Łączymy działalność biznesową z rozwijaniem aktywności w dziedzinach społecznych i dbałością o stosowanie wysokich standardów w każdym aspekcie mającym wpływ na otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Podejmujemy wiele aktywności związanych z nieodpłatną pomocą w zakresie prawnym, jak również wsparciem finansowym dla organizacji i stowarzyszeń. Szczególnie ważny jest dla nas los dzieci.

Od kilkunastu lat świadczymy doradztwo prawne na rzecz Domu Dziecka im. Św. Pio w Mysłowicach oraz wsparcie prawne dla Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Jesteśmy również partnerem rajdu i projektu Płyniemy Polsko realizowanego we współpracy z Klubem Sportowym Moto H2O Rybnik, którego celem jest niesienie pomocy osobom dotkniętym porażeniem mózgowym i autyzmem.

Angażujemy się także w działania Szlachetnej Paczki, przygotowując świąteczne podarunki dla potrzebujących rodzin.

 • Domu Dziecka im. Św. Pio w Mysłowicach
 • Stowarzyszenie SPES
 • Szlachetna Paczka
 • Płyniemy Polsko