Prawo

Profesjonalne i skuteczne doradztwo we wszystkich dziedzinach prawa i obszarach zarządzania nowoczesnym biznesem

Usługi prawne dla Twojej firmy

Patnerzy Kancelarii SZiP

Zespół ekspertów Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy tworzy kilkudziesięciu adwokatów i radców prawnych, gwarantujących profesjonalne doradztwo w niemal wszystkich gałęziach prawa i obszarach zarządzania nowoczesnym biznesem.

Dysponując wiedzą ekspertów z różnych dziedzin prawa, proponujemy naszym Klientom skutecznie opracowane rozwiązania. Wszelkie informacje, jakie są nam powierzane, traktujemy z najwyższą starannością i dbałością. Świadczymy pomoc zarówno w zakresie bieżącej obsługi prawnej, jak również udzielamy specjalistycznych porad prawnych.

Efektywne rozwiązania prawne

Doradzamy zarządom i radom nadzorczym spółek kapitałowych w zakresie bieżącego funkcjonowania, organizowania i zarządzania. Zajmujemy się także doradztwem w zakresie procesów restrukturyzacyjnych, fuzji i przekształceń własnościowych. Przygotowujemy audyty prawne oceniające stan prawny spółek prawa handlowego.

Świadczymy doradztwo podatkowe w zakresie rozliczania inwestycji i zarządzania ryzykiem podatkowym. Doradzamy w zakresie restrukturyzacji wierzytelności Zleceniodawcy, w tym w zakresie zmiany wierzytelności na akcje.

Przygotowujemy umowy gospodarcze, porozumienia oraz pisma procesowe i wnioski. Prowadzimy sprawy sporne i reprezentujemy naszych klientów w sądach. Uczestniczymy także w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Wykonujemy czynności prawne niezbędne dla zaspokojenia roszczeń majątkowych. Dochodzimy ich również na drodze prawnej oraz w postępowaniu egzekucyjnym.

Świadczymy pomoc prawną osobom fizycznym i prawnym w toku postępowań karnych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów gospodarczych oraz skarbowych.

Kompleksowa obsługa prawna

Zapewniamy wsparcie prawne dla biznesu, jednostek administracji publicznej oraz osób fizycznych. Pracujemy w zespołach eksperckich, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa wraz z ich szerokim kontekstem branżowym.

Istotne znaczenie ma dla nas dbałość o bardzo dobrą znajomość trendów i sytuacji w określonych branżach, co pozwala nam tworzyć rozwiązania prawne dopasowane do rzeczywistych potrzeb konkretnych podmiotów. Świadcząc usługi prawne, wszystkie działania dostosowujemy do specyfiki danej branży.