Po ponad dekadzie restrukturyzacja Hawe Telekom S.A. została prawomocnie zakończona
Po ponad dekadzie restrukturyzacja Hawe Telekom S.A. została prawomocnie zakończona. To zwieńczenie blisko dwuletniego projektu i jednego z najbardziej złożonych postępowań restrukturyzacyjnych w branży.
W miniony wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenia na postanowienie o zatwierdzeniu układu w postępowaniu sanacyjnym Hawe Telekom S.A., kończąc tym samym prawomocnie ponad dziesięcioletni proces restrukturyzacji spółki. Na ten finał zdecydowanie warto było czekać.
W wyniku zatwierdzonego układu Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., reprezentowana przez Kancelarię SZIP, stanie się blisko 100% akcjonariuszem spółki będącej zarządcą infrastruktury krytycznej ujętej w wykazie podmiotów podlegających szczególnej ochronie.
To postępowanie pokazuje, że nawet przy dużej skali skomplikowania możliwe jest osiągnięcie porozumienia pomiędzy interesariuszami.
Z ramienia Kancelarii SZiP projekt prowadził zespół w składzie: adwokat i doradca restrukturyzacyjny Mateusz Latosiński (koordynator projektu), adwokat Michalina Cykowska, przy wsparciu partnera Kancelarii radcy prawnego Tomasz Mrowiec.
Ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników tego, niełatwego i długotrwałego procesu, a przede wszystkim dla całego zespołu Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaangażowanego w projekt: Karolina Sotkiewicz, Paweł Grądzki, PIOTR BIELARCZYK, Jarosław Starczewski, Marek Zaleśny, a także dla przedstawicieli Stron oraz pełnomocników Piotr Nowakowski, dr Bartosz Sierakowski, Wiesław Ostrowski, Mateusz Waberski, Bartosz Groele.