Przejdź do zawartości
Po ponad dekadzie restrukturyzacja Hawe Telekom S.A. została prawomocnie zakończona

Po ponad dekadzie restrukturyzacja Hawe Telekom S.A. została prawomocnie zakończona

Po ponad dekadzie restrukturyzacja Hawe Telekom S.A. została prawomocnie zakończona. To zwieńczenie blisko dwuletniego projektu i jednego z najbardziej złożonych postępowań restrukturyzacyjnych w branży.

W miniony wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenia na postanowienie o zatwierdzeniu układu w postępowaniu sanacyjnym Hawe Telekom S.A., kończąc tym samym prawomocnie ponad dziesięcioletni proces restrukturyzacji spółki. Na ten finał zdecydowanie warto było czekać.

W wyniku zatwierdzonego układu Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., reprezentowana przez Kancelarię SZIP, stanie się blisko 100% akcjonariuszem spółki będącej zarządcą infrastruktury krytycznej ujętej w wykazie podmiotów podlegających szczególnej ochronie.

To postępowanie pokazuje, że nawet przy dużej skali skomplikowania możliwe jest osiągnięcie porozumienia pomiędzy interesariuszami.

Z ramienia Kancelarii SZiP projekt prowadził zespół w składzie: adwokat i doradca restrukturyzacyjny Mateusz Latosiński (koordynator projektu), adwokat Michalina Cykowska, przy wsparciu partnera Kancelarii radcy prawnego Tomasz Mrowiec.

Ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników tego, niełatwego i długotrwałego procesu, a przede wszystkim dla całego zespołu Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaangażowanego w projekt: Karolina Sotkiewicz, Paweł Grądzki, PIOTR BIELARCZYK, Jarosław Starczewski, Marek Zaleśny, a także dla przedstawicieli Stron oraz pełnomocników Piotr Nowakowski, dr Bartosz Sierakowski, Wiesław Ostrowski, Mateusz Waberski, Bartosz Groele.