Krystian Ślązak

Krystian Ślązak

Jeden z założycieli Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy

Adwokat z 30-letnim doświadczeniem. Jeden z założycieli Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy.

Współtwórca programu zagospodarowania zasobów mieszkaniowych spółek sektora węglowego i energetycznego. Konsultant programu restrukturyzacji górnictwa. Doradca zarządów znaczących podmiotów gospodarczych, pełnomocnik w procesach gospodarczych oraz obrońca w sprawach karnych. Jako doradca prawny podmiotów sektora wydobywczego i energetycznego współtworzył i uczestniczył w licznych projektach z zakresu restrukturyzacji finansowej, przekształceń własnościowych i planowania podatkowego.

W latach 2004-2016 członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, dwukrotny delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury. Wykładowca w procesie szkolenia aplikantów.  W roku 2019 uhonorowany odznaką „Adwokatura Zasłużonym” przyznawaną przez Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej.

Wykształcenie

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Odbył aplikację sądową, po której do roku 1985 wykonywał zawód asesora sądowego. W roku 1989 uzyskał uprawnienia adwokackie i do 1991 roku praktykował w Zespole Adwokackim Nr 2 w Katowicach. W latach 1995-2002 był partnerem Kancelarii Adwokaci i Doradcy, a od roku 2002 jest partnerem Kancelarii Ślązak, Zapiór i Partnerzy.