Przewiń niżej

Artykuł dra Jacka Drosika na łamach "Doradcy Restrukturyzacyjnego"

Na łamach kwartalnika "Doradca Restrukturyzacyjny" (nr 9; 3.2017) ukazał się artykuł, którego współautorem jest doradca podatkowy dr Jacek Drosik. Wraz z doradcą restrukturyzacyjnym Marcinem Kubiczkiem dokonują gruntownej analizy podatkowych skutków bezskuteczności czynności upadłego.

Bezskuteczność względna jest środkiem prawnym ochrony wierzycieli upadłego przed działaniami dłużnika, skutkującymi ich pokrzywdzeniem, a polegającymi na zubożeniu przyszłej masy upadłości. Jest to bardzo dolegliwa instytucja prawna, tak gdy idzie o prawo cywilne, jak i podatkowe.  

W przypadku prawa podatkowego bezskuteczność względna co do zasady nie uwalnia upadłego od obowiązku podatkowego, w niektórych jednak przypadkach pozwala ubiegać się o zwrot podatku. Wyjątkowo ten typ bezskuteczności skutkować może wygaśnięciem obowiązku podatkowego.

Więcej mogą Państwo przeczytać w najnowszym wydaniu kwartalnika.

IP Blog Spółki z Górnej Półki Procesowy.pl

 

W celu poprawienia jakości świadczonych usług na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. To całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twoich danych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, prosimy, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij